Get Social With Us
Od początku


Warsaw 24H – premiera 28.01.2014

Kiedy 28. stycznia 2014 roku opublikowałem w internecie mój debiutancki film – Warsaw 24H – nie miałem pojęcia jak duże będzie to wydarzenia zarówno życiu moim, jak i miasta.

Cierpliwie przygotowywany (od 10.2012 aż do 01.2014) film wykonany techniką poklatkową timelapse pokazuje 24 godziny z życia Warszawy, a przygotowanie niektórych ujęć wiązało się z godzinami planowania, zdjęć oraz przy precyzyjnej postprodukcji. Powstawał od początku do końca z mojej miłości do tego miasta

Film momentalnie stał się w sieci hitem – w ciągu jednego tygodnia obejrzało go ponad 150 tysięcy ludzi, po roku – pół miliona. W tym czasie pojawiłem się w największych polskich mediach i udzieliłem wielu wywiadów, m.in. Gazeta.pl, DD TVN, Bryla.pl. Film był wyświetlany na kurtynie wodnej w Multimedianym Parku Fontann, a także podczas uroczystości związanych z 25-leciem Wolności w Polsce. Dzięki TVP Polonia oraz Mashable.com moją pracę mieli okazję obejrzeć również ludzie za granicą.Film nie powstałby gdyby nie pomoc wielu ludzi, w tym odpowiedzialnych za PR oraz zarządzanie wieżowcami Cosmopolitan, Marriott, Millenium Plaza, Rondo 1 czy Złota 44, którzy umożliwili mi wykonanie zdjęć z dachów tych budynków. Muzyka do filmu została skomponowania przez Piotra Hummela.Czym jest Warszawa?
Po premierze Warsaw 24H spotkałem się z wieloma komentarzami porównującymi Warszawę do innych miast – Nowego Jorku, Dubaju. Niektórzy zupełnie nie poznali Warszawy z mojego filmu.Zacząłem się zastanawiać – a czym Warszawa wyróżnia się na tle innych miast? Na tle innych miejsc świata? Co czyni Nas wyjątkowymi i co mogłoby spowodować, że kogoś porównalibyśmy do siebie? Czy muszą to być wyłącznie rzeczy pozytywne? Jakie obrazy pojawiają nam się przed oczami kiedy myślimy „Warszawa”?
10531374_557768610996599_2307401782984286185_oCzym jest to miasto? Czy Warszawa to nowoczesne wieżowce? Pamięć Powstania? Klubokawiarnie i wiślane bulwary? Miejsce na mapie? Korki w centrum? Zabytki? Nowe inwestycje? Miasto Feniksa? Czy też kontrastów? O co chodzi z tą Warszawą, jeżeli na każdym kroku jest do czegoś porównywana i do czegoś musi aspirować?
Heart of Warsaw


Przecież dokonaliśmy ogromnego skoku… Właśnie! Dokonaliśmy! My!

Bo Warszawa to Jej ludzie.  Ci mieszkający tu od pokoleń, jak i przyjezdni. Tak samo na Pradze jak na Ursusie. Ci, którzy przyjeżdżają tu tylko do pracy, oraz Ci, którzy tu tworzą. Ci, którym wystarczyła chwila żeby się w Niej zakochać, jak i Ci, którzy jej nienawidzą. Ci, którzy bronili Jej do ostatniej chwili i Ci, którzy za nią ginęli.Warszawa to My. Bez nas to miasto nie istnieje.

To My czynimy je wyjątkowym.


To My jesteśmy Jej Sercem. Bijącym Sercem Warszawy.O filmie


IMG_0126Od premiery „Warsaw  24H” nie powstał w Warszawie ani w Polsce film poklatkowy, który przynajmniej zbliżyłby się do jego popularności. „Heart of Warsaw” z założenia nie tylko ma się do niego zbliżyć, ale i go przebić.


Chcę stworzyć nowoczesny, nowatorski, emocjonalny i dynamiczny, kilkuminutowy film, który pozwoli wszystkim spojrzeć na Warszawę w inny sposób. Poświęcając kilka tygodni, z pomocą technik takich jak np. timelapse, hyperlapse, flowmotion, long-term timelapse, chcę stworzyć film, który będzie zapadał w pamięć i odniesie sukces tak w kraju, jak i za granicą.


Zdjęcia do filmu planowane są na lipiec oraz sierpień 2015. Wszystkie szczegóły są jeszcze doprecyzowywane.Zobacz jak postępują prace nad filmem:


Blog